Slider
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

W dniu 17.02.2020 r. uczennice Jagiellończyka Zuzanna Wiczołek kl. II b, Sylwia Sokołowska kl. II a i Natalia Piętka kl. II c wraz z panią Eweliną Dąbrowską reprezentowały szkołę na konferencji "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci" w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie młodzieży, jakie zagrożenia niesie za sobą Internet.   W  spotkaniu wzięli również udział:  Wojewoda Podlaski pan Bohdan Paszkowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pan Adam Andruszkiewicz, Minister Edukacji Narodowej pan Dariusz Piontkowski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego pan Artur Kosicki.

Walentynki, czyli święto zakochanych, należy do najpopularniejszych wydarzeń obchodzonych w ciągu roku. 14 lutego miłość czuć w powietrzu! To najlepszy moment, aby wyznać obiektowi swoich westchnień skrywane uczucia, na przykład wysyłając kolorową kartkę, zwaną „walentynką”. Młodzież Jagiellończyka również nie mogła przejść obojętnie obok tego święta. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował własną pocztę walentynkową! Już od rana, w szkolnym holu można było zauważyć czerwone serca, które przyozdabiały stanowisko naszej poczty. Kartki walentynkowe, własnoręcznie wykonane przez SU, znikały w mgnieniu oka, trafiając do specjalnie przygotowanej skrzynki.

6 lutego 2020 roku uczniowie Jagiellończyka uczestniczyli w niezwykle ciekawym spotkaniu z absolwentem naszej szkoły – Michałem Wróblewskim. Michał, obecnie realizator dźwięku zajmujący się profesjonalnie nagrywaniem muzyki, opowiadał o tym, jak podążając za marzeniami i kierując się determinacją można osiągnąć zamierzony cel. Do swoich największych sukcesów zalicza przede wszystkim współpracę ze znanym realizatorem dźwięku Błażejem Domańskim nad najnowszą płytą Alicji Majewskiej oraz muzyką do programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.  Ponadto ma już na swoim koncie kilka płyt klasowych polskich zespołów. Wykład zawierał elementy stricte związane z historią branży muzycznej. Michał opowiadał o tym, skąd wziął się przemysł muzyczny i jak przez lata się rozwijał. Jak doszło do tego, że ogromne studia muzyczne zamieniły się w małe pokoiki, w których można tworzyć dowolną muzykę na wysokim poziomie.

18 stycznia 2020 roku w dworku Pan Tadeusz  w Kuczynie odbył się bal studniówkowy maturzystów Jagiellończyka. Część oficjalną poprowadziła wicedyrektor p. Dorota Grabińska, która rozpoczynając uroczystość, zwróciła uwagę na piękno jak również wyjątkowość tej magicznej chwili. Wzruszającym  momentem był perfekcyjnie zaprezentowany polonez w wykonaniu 28 par pod kierunkiem p. Wojciecha Ogrodnika. Dyrektor Szkoły p. Aldona Dołubizno powitała zacne grono przybyłych gości: Radnego Sejmiku Wojewódzkiego – p. Łukasza Siekierko, Dyrektor Centrum Obsługi Jednostek Powiatowych – p. Elżbietę Żebrowską, Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie- p. Krzysztofa Krajewskiego,  Radnego Rady Powiatu Wysokomazowieckiego –p. Stanisława Grabowskiego, Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem- p. Tadeusza Noska,  Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego – p. Józefa Sokolika, Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych – p. Andrzeja Jamiołkowskiego, swojego poprzednika emerytowanego dyrektora- p. Ryszarda Łukasza Flanca, Przewodniczącego Rady Rodziców- p. Marcina Wojtkowskiego wraz z towarzyszącymi im osobami. 

6 grudnia 2019r. klasy I a oraz II d  liceum wzięły udział w warsztatach pt. „List do żołnierza”. Akcja ta została  zainicjowana przez stowarzyszenie Legia Akademicka Strzelców Morskich przy Akademii Marynarki Wojennej. Zajęcia prowadzone przez Barbarę Halicką miały na celu przekazanie uczniom, czym jest służba wojskowa oraz jak wygląda aplikacja na tę  uczelnię. Prowadząca uświadomiła również uczniom, jak trudny jest ten rodzaj służby, a także ilu wyrzeczeń wymaga się od potencjalnego kandydata.

7 stycznia o 6:00 grupa 50 uczniów ruszyła do Warszawy. Cel został jasno sformułowany: statystowanie w nagraniu czterech odcinków teleturnieju „Koło Fortuny”. Była to nasz pierwsza wizyta w studiu telewizyjnym. Dlatego towarzyszyło nam  zaciekawienie i może też jakaś niepewność. Wymogi bowiem zostały przez ludzi telewizji rygorystycznie określone.  Koszulki na zmianę, na ubraniach nie może znajdować się żadne logo. O formule programu nie piszemy. Jest ona bowiem doskonale znana. Około 11:00 wkroczyliśmy do studia telewizyjnego.

13 stycznia 2020 roku w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się gala wręczenia dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W gronie 118 nagrodzonych uczniów z całego województwa podlaskiego znalazł się nasz reprezentant Jakub Żochowski z klasy III c, któremu w tym uroczystym dniu towarzyszyła Pani Dyrektor Aldona Dołubizno.

                                                                                                                                                  „Każdy ma szansę.

Trzeba tylko chcieć ją wykorzystać.

Sam dar nie wystarczy. 

On może w tobie drzemać i nigdy się nie obudzić,

jeśli sam nie zechcesz go obudzić.”

Adam Małysz

Każdy ma szansę. Swoją szanse tym razem wykorzystała Emilka Kulesza z klasy I A zdobywając II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Fotograficznym „Obrazy Natury”, który rozstrzygnięto 20 grudnia w Warszawie. Konkurs ten został zrealizowany w ramach projektu „Natura na pokolenia”. Uczestnicy mieli za zadanie namalowanie lub narysowanie pracy plastycznej i dołączenie do niej opisu. Praca musiała być tematycznie związana z ochroną przyrody.

Wprawdzie lekcje odbywają się do końca tygodnia, ale 19 grudnia w ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem świętowano szkolną wigilię. Od rana słychać było grzmiące głosy chłopców wyśpiewujących kolędy- to na wigiliach klasowych. Po południu odbyło się spotkanie opłatkowe nauczycieli z miłymi gośćmi: ks. Edwardem Łapińskim, p. starostą Bogdanem Zielińskim, zastępcą Rady Powiatu p. Zbigniewem Piszczatowskim i emerytami p. Czesławem Wyszyńskim, p. Stanisławem Sokołowskim, p. Ryszardem Łukaszem Flancem i p. Sławomirem Proniewskim. Prowadziła je dyrektor p. Aldona Dołubizno. W miłej atmosferze obejrzano przedstawienie przygotowane przez młodzież pod kierunkiem p. Anety Drewnowskiej. Artyści przenieśli widzów w dwa wymiary czasowe. W  wydarzenia  współczesne  wpletli te sprzed dwóch tysięcy lat. Jak dziś narodzenie Bożego Syna wpływa na ludzi? Czy w pogoni za zakupami i za dbałością  o  zewnętrzne oznaki święta  mamy czas zagłębić  się w jego istotę? Takie pytania zdawały się padać ze sceny.

W dniu 26.11.2019 r. uczniowie klas II „a”, II „b” i III „b” pod opieką organizatora wycieczki p. Stanisława Grabowskiego oraz p. Bożeny Jankowskiej i p. Krzysztofa Grabowskiego mieli okazję zapoznać się z pracą Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Znajduje się tam jedyny w Polsce reaktor atomowy „Maria” wykorzystywany w celach badawczych do produkcji izotopów promieniotwórczych. Instytut położony jest w pięknym otoczeniu drzew a jego powierzchnia zajmuje 40 hektarów, co dorównuje powierzchni Watykanu. Uczniowie zapoznali się z pracą Laboratorium Badań Materiałowych i Badań Dozymetrycznych na terenie kompleksu jaki i halą główną reaktora.

Tak żartobliwie mogą powiedzieć uczniowie naszej szkoły – zdobywcy najwyższych lokat w konkursie plastycznym. 13 grudnia 2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem podsumowano etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Na konkurs wpłynęło 145 prac wybranych w eliminacjach miejskich i gminnych. Jak podkreśliła Komisja Konkursowa, ze względu na wysoki poziom przesłanych prac, wyłonienie zwycięskich i wyróżnionych było wyjątkowo trudne. Nam się udało. Kategoria – Szkoły ponadpodstawowe – należała do nas. Oto werdykt:

Ponad tona żywności, zgromadzona podczas przedświątecznej zbiórki, trafiła do polskich rodzin na Litwie. 12 i 13 grudnia 2019 r. grupa 55 uczniów Jagiellończyka, pod opieką pani dyrektor Aldony Dołubizno, pani wicedyrektor Doroty Grabińskiej, pani Marzanny Kisielewskiej oraz pana Krzysztofa Grabowskiego wyruszyła w podróż na kresy litewskie, by przekazać dary serca najbardziej potrzebującym rodakom. Celem naszej podróży była wizyta w polskich szkołach w Mejszagole i Jęczmieniszkach. Po drodze zatrzymaliśmy się na krótko w Wilnie. Mimo, iż  stolica Litwy przywitała nas mroźnym deszczem, nie przeszkodziło to w zobaczeniu m.in. pięknego barokowego Kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, Ostrej Bramy czy odwiedzenia Cmentarza na Rossie i grobu, w którym spoczywa matka oraz serce marszałka Józefa Piłsudskiego. Ponadto poznaliśmy miejsca, gdzie dawniej mieszkali wybitni Polacy, tacy jak Juliusz Słowacki czy Adam Mickiewicz.Następnie przejechaliśmy do Gimnazjum i Szkoły Średniej im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole.

5 i 6 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych i słodkości, z którego dochód przeznaczono choremu Michałkowi Wyszyńskiemu. W akcję zaangażowani byli wszyscy uczniowie! Sami przygotowali piękne stroiki, bombki i łańcuchy choinkowe oraz świąteczne pyszności, które można było zakupić w holu naszej szkoły.

W dniach 28. 11. 2019 - 02. 12. 2019 uczniowie klas pierwszych naszego liceum wyruszyli na wspaniałą przygodę do Międzygórza w Kotlinie Kłodzkiej.  Głównym celem wyjazdu było doskonalenie komunikacji w języku angielskim. Zajęcia, właśnie w tym języku, prowadzone były przez wolontariuszy z Azerbejdżanu, Turcji, Indonezji, Meksyku i Gwatemali. Pięć dni spędzonych w górach dało szansę naszej młodzieży na poznanie innych kultur i obyczajów. Oprócz nas byli też licealiści z Radzymina. Dzięki ciekawym zajęciom i wolontariuszom z kompletnie obcych sobie osób, uczniowie zostali grupą dobrych znajomych.

6 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w mikołajkowej akcji w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

Szkoła dla Niepodległej

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna